Književno-zabavni kviz o Tadiji

Autor: Marija Čalušić, 10. 11. 2014.

Tadija, kako od milja zovemo Dragutina Tadijanovića, ostavio je trag u hrvatskoj književnosti, ali i u našim srcima. Kao spomen na njega, svake se godine na obljetnicu njegova rođendana 4. studenoga održava Književno-zabavni kviz o životu i djelu Dragutina Tadijanovića. Ove godine domaćin je bila naša škola. Na kvizu su sudjelovali učenici i njihove mentorice iz pet škola: Osnovna škola „Dragutin Tadijanović“, Osnovna škola „Ivana Brlić-Mažuranić", Osnovna škola „ Ivan Goran Kovačić“, Osnovna škola „Vladimir Nazor“ te naša škola Osnovna škola „Antun Mihanović“.

Tijekom priprema,  tjedan dana prije kviza mentorice i natjecatelji posjetili su zajedno Spomen-dom Dragutina Tadijanovića i Spomen-sobu Dragutina Tadijanovića kako bi prošetali Tadijinim zagrebačkim stanom i sobom u Franjevačkom samostanu, a na Tadijin rođendan svoje znanje i vještine pokazali su kroz: DA-NE pitalice, ples s jabukom, kviz u kvizu Jeopardyjem, pantomimu, igru asocijacija. Najdomljiviji trenutak kviza je bio kada su učenici uz pratnju tamburaša FAB-a (naših bivših učenika) pjevali bećarce o Tadiji koje su sami napisali. Kroz cijeli kviz vodili su nas voditelji Mihaela Kajmić i Marko Janković, a članovi povjerenstva su bili Mihael Ferić, Marija Kovačević i Ljiljana Crnogorac. Svi smo se odlično zabavili. Kad su se zbrojili bodovi, na 1. mjestu bila je naša škola s osvojenih 240 bodova,  na 2. mjestu OŠ „Dragutin Tadijanović“ s 200 bodova, na trećem mjestu OŠ „Vladimir Nazor“ s 190 bodova, 4. mjesto osvojili su učenici OŠ „Ivana Brlić- Mažuranić“ SA 160 bodova, a  posljednje mjesto pripalo je OŠ„Ivan Goran Kovačić“ s 150 bodova.

Nakon zajedničkog druženja natjecatelji su se počastili slasnim cupcakesima koje su napravile naše nastavnice. Sa sobom su ponijeli uspomene kojih će se sigurno sjećati dugo, dugo. Čestitamo Barabari Kauzlarić, Doris Marić, Petru Kokanoviću i njihovoj mentorici Mariji Sučević na pobjedi, a mi s nestrpljenjem iščekujemo sljedeći kviz.

Ina Kauzlarić, 6.b