Novinarska družina posjetila HRT i prvi puta gledala 4D film

Autor: Marija Čalušić, 18. 11. 2014.

Radno-zabavni izlet novinarske družine u Zagreb!? Zvuči odlično. Dok su u 8 sati 30. rujna 2014. naši prijatelji ulazili u školsku zgradu, mi smo zauzimali mjesta u manjem autobusu i jedva čekali da krenemo za Zagreb.

Na HRT-u nas je dočekala srdačna voditeljica Nada Chedid. Pri ulasku u zgradu HRT-a zamolila nas je da se nigdje sami ne zadržavamo jer bismo se mogli izgubiti: zgrada HRT-a ima 32 km hodnika! Nakon kraćeg predavanja, prvo nas je provela kroz prostore Hrvatskoga radija. Najviše nas se dojmila gluha soba, prostor koji upija zvukove. U njoj čak čovjek može čuti otkucaje svoga srca (naravno da se mi nismo uspjeli utišati da to provjerimo), a ako se čovjek u njoj zadrži duže vrijeme, može postati gluhonijem. Zatim smo otišli u hladnjak. Gladni bi se razočarali jer na HRT-u se u hladnjaku čuvaju video vrpce. 3-5°C je najbolja temperatura za čuvanje video zapisa. Nakon hlađenja otišli smo na 3. kat gdje se snimaju emisije: Piramida,Prometej, Potjera, 8. kat... Nekoliko minuta prije podnevnoga Dnevnika promatrali smo govorne vježbe fonetičarke i  urednika Dnevnika. Još nam je zanimljivije bilo kada smo došli do sportske redakcije. Slijedio je #SELFIE s Dragom Ćosićem koji se dakako odmah morao objaviti na Facebooku. Nismo nikad razmišljali da HRT ima i radionicu s pravim majstorima, a vrlo nam je bilo zabavno fotografirati se u kostimima poznatih televizijskih likova koje smo pronašli u ogromnoj garderobi.

Oduševljeni onim što smo doživjeli na HRT-u, uputili smo se do Arena Centra. Hrana!!! Piće! Trgovine! Slobodno vrijeme nam je brzo proletjelo, a onda je slijedilo apsolutno kino iskustvo. Gledali smo Nindža kornjače u 4D projekciji. Kakva je to zabavna avantura! Stolice se cijelo vrijeme pokreću, tu su 3D naočale, miris, špricanje vodom, magla, efekti vjetra i bljeskajući efekti. Nismo se prestali smijati tijekom cijeloga filma. Kada smo izašli iz kina, svi smo bili oduševljeni i cijelim putem smo se prisjećali čitavog dana. Dolazeći u Brod, jedva smo čekali sutrašnji dan da u školi svima ispričamo kako nam je bilo.

Gabriel Babić i Hrvoje Raspasović, 8.d