EKO-EKO VOLONTERKO

Autor: Jadranka Horvat, 11. 7. 2017.

Eko–Eko Volonterko je projekt u kojem sudjeluje i naša škola. Nositelj projekta je Udruga za ruralni razvoj Eko Brezna, a uz našu školu, partner na projektu je i OŠ „Antun Matija Reljković“ iz Bebrine.

Ovim projektom želimo potaknuti naše učenike, učitelje i roditelje na volontiranje i razviti pilot programe volontiranja za dobrobit svoje lokalne sredine kroz temu ekologija.

Ukupna vrijednost projekta je 1.135.876,14 kuna koji u 100% iznosu sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Provedba projekta je započela 1. lipnja 2017. godine i trajat će dvije godine, do 31. svibnja 2019. godine.Upravo zato je u našoj školi 5. srpnja 2017. godine održana uvodna konferencija projekta. Ovom konferencijom projekt je predstavljen učiteljima škola partnera, udrugama, lokalnoj zajednici i medijima.

Aktivnosti u koje će se uključiti naša škola kao partner:

1. Edukacijsko-informativne aktivnosti: Edukacija „Školsko volontiranje“ zaučitelje i stručne suradnike; Radionica „Budi volonter“ za učenike 5.-8. razreda; Info dani za roditelje naših učenika – informativna predavanja „Volonterstvo za mene i moje dijete“.

2. Razvoj i provedba programa za školsko volontiranje i odgoj za volontiranje u školama: Izrada izvannastavnog kurikuluma i priručnika za razvoj školskog volontiranja na temu ekologija; Studijski posjet OŠ Šime Budinić u Zadru; Izrada pilot volonterskog programa i osnivanje volonterskog kluba u OŠ A. Mihanović; Velike volonterske akcije i nabavka opreme i potrebnih materijala za njihovu provedbu (volonterske akcije: „Uvod u zeleni svijet – stvaranje Eko parka u matičnoj školi“, „Mirisni vrtovi Malog Pariza“, „Naša zelena učionica“, „Naše vrijeme – njihov osmijeh na licu“).

3. Kampanja „Volonterkova družina“ u osnovnim školama u svrhu promocije i razvoja volonterstva kao društvenog kapitala zajednice: Učeničke parlaonice; Predstavljanje kurikuluma o školskom volontiranju na temu ekologije te pratećeg priručnika u ostalim osnovnim školama u Brodsko-posavskoj županiji; Kreiranje promotivnih materijala za volonterske klubove; Obilježavanje Međunarodnog dana volontera; Izrada inovativnog alata za razvoj školskog volontiranja i odgoja za volontiranje – Portal Eko–Eko Volonterko.

Svima nama želimo uspješnu provedbu ovog doista zanimljivog projekta.

Priloženi dokumenti:
slika1.jpg (132.51 KB)