Dan otvorenih vrata - Mali Pariz

Autor: Ivan Baričević, 2. 12. 2009.

U petak, 20. studenog 2009. godine u našoj je školi obilježen Dan otvorenih vrata. Na taj dan su se okupili svi učenici naše škole i neki roditelji, a zajednički cilj nam je bio druženje i izrada raznih radova na temu Vrijeme je veliki  učitelj. Svaki razred je imao različite zadatke:

Učenici 1. razreda su izrađivali plakate na kojima su prikazali svoj radni dan, te svojih prvih 6 godina života.

Učenici 2. razreda su proučavali satove kroz vremenska razdoblja, ugostili su urara  i saznali kakvih sve vrsta satova ima te su izrađivali satove od kartona i kolaž papira.

Učenici 3.d razreda su ugostili baku koja im je govorila o tome kako je u školi bilo dok je ona bila učenica. Zatim su izrađivali plakate na kojima su prikazali kakva je škola bila nekada, a kakva je sada. 3. e razred je na plakatima prikazao gospodarstvo našeg kraja, a ispod sličica su pisali i tekstove bećaraca i pjesama koje su se nekad pjevale uz rad.

Učenici 4. razreda su proučavali promjene u prirodi koje se događaju tijekom jedne školske godine. Izrađivali su plakate na kojima su prikazali godišnja doba te drveće od glinamola tako da je svako drvo predstavljalo jedno godišnje doba.

Kada smo svi bili gotovi sa radovima, okupili smo se u jednoj učionici i prezentirali ono što smo napravili. Rezultate smo slikali, a slike pogledajte u našoj foto-galeriji….

Mali Pariz

SLIKE