LiDraNo 2010. održan u našoj školi

Autor: Ivan Baričević, 19. 2. 2010.

Puna škola malih i velikih kreativaca

Hrvatska školskasmotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva, LiDraNo 2010., ove se godine opet vratila u prostore naše osnovne škole. Održala se u četvrtak, 11. veljače 2010.Zadaće smotre LiDraNo su:

- razvijati i poticati učeničko literarno, dramsko-scensko i novinarsko stvaralaštvo

• promicati učeničko pisano i govorno izražavanje na hrvatskome jeziku i
  • otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih sklonosti, sposobnosti i kreativnosti.

Kroz program su nas vodile Karla Lukačević i Dorotea Šarić. Kako je LiDraNo trajao od 10 do 15:30 sati, poprilično su se naše sedmašice naradile. Kao i dio kolektiva naše škole koji je bio zadužen za njegovu organizaciju.

Sve učenike, voditelje i ostale goste pozdravila je Snježana Vinarić, naša ravnateljica. Nakon nje je i Zoran Ivanović, dogradonačelnik grada Slavonskoga Broda, pozdravio nazočne, a Ružica Vidaković, zamjenica župana, proglasila je Smotru LiDraNa 2010. otvorenom.

U blagovaonici su se izmjenjivali pojedinačni i grupni scenski nastupi u različitim kategorijama dramskoga izražavanja, a u učionici broj šest su se predstavljali literarni i novinarski radovi.

Naši su učenici i njihove voditeljice ostvarili odlične rezultate u kategorijama:

KAZIVANJE POEZIJE Mamino zlato, autorica: Vjekoslava Huljić

Učenik: Matej Spajić, 5.r., voditeljica: Marija Prša

ŠKOLSKI LIST  Meteor

Učenica: Ana Majić, 8.r., voditeljica: Marija Sučević

SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD

Posao mi je bio užitak , Intervju

Učenik: Borna Buzatović, 7.r., voditeljica: Marija Sučević

Baby boom u Mihanoviću, Članak

Učenica: Tea Ivanković, 7.r., voditeljica: Marija Sučević

Predložene literarne i novinarske radove učenika svih županija Republike Hrvatske procjenjivat će državna povjerenstva, a scenski pojedinačni i skupni nastupi već su odabrani uz prisustvo Snježane Samac, državne izbornice za dramsko stvaralaštvo. Stoga Mateju i njegovoj voditeljici Mariji Prši čestitamo, a našim novinarima držimo palčeve da  nakon odluke državnoga povjerenstva budu pozvani na državnu smotru LiDraNo 2010. u Šibenik.

Novinari

SLIKE