Škola u prirodi - Dalmaciji

Autor: Ivan Baričević, 4. 6. 2010.

Krajem svibnja, učenici 4. razreda obišli su Dalmaciju.

U nedjelju 23.5.2010. u ponoć, krenuli smo autobusima na ekskurziju u Dalmaciju. Cijelu noć smo pričali i zabavljali se.

Ujutro smo stigli u Split. Vodič nam je pokazao Dioklecijanovu palaču, prošetali smo Splitom i pojeli sladoled. Zašli smo i na Hajdukov stadion i krenuli u Drvenik gdje smo se smjestili u hotel. Ručali smo i jedva dočekali kupanje. Poslije kupanja smo večerali, išli u disco i na „spavanje“.

Drugi dan smo obišli Svetište Vepric i Park prirode Biokovo. Tamo smo slušali cvrkut ptica i uživali u prirodi. Svako poslijepodne smo proveli na moru gdje smo se kupali i sunčali. Poslije kupanja su dječaci igrali nogomet, a djevojčice su se uređivale za disco. Poslije večere smo išli u disco i poslije disca na spavanje.

Treći dan smo išli u Imotski i vidjeli smo Modro i Crveno jezero. Obišli smo i Makarsku, šetali smo se, jeli sladoled, slikali se te posjetili Malakološki muzej.

Četvrti dan smo se vozili brodicom iz Drvenika u Gradac. Na brodici smo razgledali rivijeru, zabavljali se i pjevali karaoke.

Peti dan smo posjetili NP Krka. Tamo smo vidjeli lijepe slapove i prirodu. Nakon Krke smo posjetili i Zvonimirov grad – Knin. A nakon Knina smo krenuli kući. Tamo su nas nestrpljivo čekali naši roditelji…

MN-MP

Blaženka Vukoje, 4.e