U Gradskoj knjižnici uz Mjesec hrvatske knjige

Autor: Ivan Baričević, 20. 11. 2010.

Izložbeno-književni sat o putopisu

Povodom Mjeseca hrvatske knjige osmi razredi naše škole su se tijekom dvosata hrvatskoga jezika zaputili u Gradsku knjižnicu našeg grada. 8.e je otvorio tjedan izvanučioničke nastave 8. studenoga, a 8.d zatvorio 16. studenog 2010.

Nastava se održavala u prostoru u kojemu je postavljena izložba Sava-moja priča  našega sugrađanina Branka Skokovića Gage. Na zidovima i panoima su bile ovješene prelijepe fotografije rijeke Save, a uz njih savska flora i predmeti koji prate život splavara. Razmjestivši se u četiri grupe, krenuli smo s radom.

Počeli smo odličnom motivacijom. Zatvorenih očiju slušali smo zvukove prirode te smo nakon toga imali zadatak napisati asocijacije uz ono što smo čuli. Nakon prvog zadatka prešli smo na najzanimljiviji dio. U tišini smo čitali ulomak Zeleno ogledalo Kupe  iz putopisa Skitnje Matka Peića. Tekst smo interpretirali s knjižničarkom uz pomoć radnog listića. Pitanja su bila zanimljiva te je svatko mogao pisati svoje mišljenje. Za kraj smo dobili zadatak da svaka grupa određenoj fotografiji Save osmisli njeno umjetničko ime. Time smo završili naš izložbeno-književni pohod Knjižnici te se brzim korakom zaputili nazad u školske klupe kako bismo stigli na sljedeći sat.

Dominik Perković, 8. c

SLIKE