Gledali smo mjuzikl učenika OŠ Sv. Klara iz Zagreba

Autor: Ivan Baričević, 1. 4. 2011.

Tražili princeze, a pronašli prasice

U ponedjeljak 28. ožujka 2011. autobus zagrebačkih registracija zaustavio se pred našom školom. Iz njega je izašlo sedamdesetak djece i nekoliko profesora. Bili su to učenici OŠ Sveta Klara iz Zagreba koji su nam došli predstaviti svoj mjuzikl U potrazi za princezom. Kad su se ugodno smjestili u našoj školi,  Anu Hodak, profesoricu hrvatskog jezika i četvero učenika pozvali smo na intervju.

U našu školu pozvala ih je profesorica Sučević koja je u djetinjstvu bila susjeda i prijateljica profesorice Hodak. Učenicima je ovo putovanje u Brod bila nagrada za trud, a profesorici buđenje uspomena. Da dobro ste pročitali. Ona je išla u našu školu.

Kako je mjuzikl nastao? Želja im je bila  napraviti nešto novo u njihovoj školi. To je projekt koji su pripremali cijelu prošlu školsku godinu ( 2009./2010. ).  Uloge za mjuzikl bilo je teško odrediti; morali su raditi audicije, ali profesorica  Hodak kaže kako se trud isplatio i nije požalila za svoj odabir. Jedan od glavnih glumaca, Dominik Tutić, kaže kako tekstove nije bilo teško naučiti jer su imali dosta vremena, a s njime se slažu i Karla Šajmić, Paula Bartolinčić i Monika Sučić. Dominik je glumio praščića Branka, Karla Snjeguljicu, Monika Matovilku, a Paula je pjevala pjesmu 'Maštam o tebi'. Bilo je još pjesama:  Gatarina pjesma, Rap praščića, Pavin blues, Ljubav, Ljubav čini čuda, Ljubav je tajna svemira, Sad kad volim te iZavršna pjesma. Ipak je to mjuzikl i, kao što možete zaključiti iz naslova, mjuzikl o ljubavi.

Radnja ide ovako:  trima praščićima Pavi, Branku i Dragi prilazi gatara i govori im da pronađu ljubav. Oni se tako zaljubljuju u princeze: Snjeguljicu, Trnoružicu i Matovilku i te iste princeze uspijevaju pronaći.  Kad ih princeze ugledaju, zgražaju se i tjeraju ih. Zatim igrom slučaja svaki praščić pronađe prasicu svog života.

Iako smo ih intervjuirali prije obilaska grada, naši gosti o Slavonskom Brodu imali su samo riječi hvale. Budući da pripremaju još jedan projekt, izrazili su želju da nas ugoste, toplo kao što smo i mi njih.

Domagoj Šarić, 6.c