Kako priče ožive u novinskoj redakciji

Autor: Marija Čalušić, 22. 9. 2011.

......... Sigurno ste svi čuli za čudovišta ispod kreveta, vještice, vilenjake i čarobnjake, no je li to sve istina i može li uopće biti.......

Bez brige, ovo nije početak horora; prije spavanja ne morate pogledati ispod kreveta ili pak spavati s jednim okom otvorenim. Čudovišta ne postoje, no jesu li tekstovi samo ispisane stranice nečijom maštom? Koliko god satova hrvatskoga prespavali, vaš bi odgovor trebao biti ne. Mašta, ideja! Sve počinje idejom pa upravo tako nastaje i časopis. Kako je naš zanimljivi Borna Lulić, zamjenski urednik Modre laste poučio petaše: časopis je nezamisliv bez ljudi odgovornih za njegovo nastajanje. Na prvom mjestu je naravno glavni urednik, tu su zatim  zamjenski urednici, novinari koji se bave različitim temama, grafički urednik, lektor, fotograf, ilustrator u čijim su se ulogama u petak 16. rujna 2011. mogli naći učenici Osnovne škole Antuna Mihanovića na predavanju Kako nastaju novine?

Modra lasta je časopis za djecu od 5. do 8. razreda. Bave se raznim zanimljivim temama prigodnim za našu dob poput mode, glazbe, škole, sporta. Od ove godine donose osam  postera, a kao vanjski suradnici ove godine su im se pridružili Robert Knjaz (šašavi voditelj svojih još šašavijih emisija), putopisac Hrvoje Šalković i likovna umjetnica Yaja (poznatija kao pjevačica grupe Jinx). Naši petaši znaju podosta o nastajanju časopisa i rado su se uključivali u razgovor.Ukoliko se netko od njih želi baviti ovim zanimljivim poslom, ovo je bila odlična prilika da saznaju više o budućem zanimanju.

Okušajte se kao novinari već sada. Budite i vi članovi novinarske družine naše škole. Naš sljedeći sastanak je u srijedu 28. rujna u 12:30 sati. Pridružite nam se!

Magdalena Krajinović, 7.d