Različiti, a jednaki

Autor: Jadranka Horvat, 24. 10. 2012.

6. listopada su učenici 5. razreda sa svojim razrednicima napravili izlet u Popovićevu šumicu gdje smo se družili i natjecali sa djecom invalidima i tako stekli nova, zanimljiva prijateljstva.

Izlet u Popovićevu šumicu

U subotu 6. listopada 2012. godine, većina petaša došla je ispred škole u 9:15 sati. Krenuli smo pješice prema Popovićevoj šumici. Putem smo se zabavljali tako što smo slušali i pjevali pjesme te se slikali mobitelima.  Pješaćenje nam nije teško palo pa kad smo stigli u Popovićevu šumicu bili smo spremni za igre koje su nas čekale.

Nakon što smo pojeli kifle i popili čaj, naoružani osmjesima i crvenim majicama s natpisom „Različiti, a jednaki“ počeli smo s natjecanjima. Imali smo zanimljive protivnike, djecu i ljude s invaliditetom radi kojih je ovo druženje i organizirano. Natjecali smo se u povlačenju užeta, vožnji hendikepiranih osoba u kolicima, nošenju jaja u žlici i skakanju u vrećama. Bilo nam je baš zabvno pa je vrijeme brzo prošlo. U nekim igrama smo pobijedili mi, u nekima djeca iz drugih škola, a u nekima naši prijatelji invalidi , ali pobjeđivanje taj dan nije bilo važno. Sretni smo što smo imali priliku provesti dan s našim novim prijateljima. Nakon što smo svi zajedno ručali hot-dogove bio je kviz znanja. Ugodno subotnje druženje završilo je oko 14:00 sati kada su po većinu nas došli roditelji automobilima.

Ovaj dan će nam ostati u lijepom sjećanju jer smo ga proveli sa zanimljivim ljudima koji su nam uljepšali dan, a čiji smo dan uljepšali mi. Različiti, a jednaki.

Ariana Ladišić i Frančeska Đaković

Priloženi dokumenti: