LiDraNo 2013.

Autor: Marija Čalušić, 26. 2. 2013.

Svake godine u siječnju započinju učenička natjecanja. LiDraNo je smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva. Županijska razina LiDraNa već tradicionalno se održava u našoj školi. Tako je bilo i u četvrtak 21. Veljače 2013., a bio je posvećen stotoj obljetnici prvoga izdanja „Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića“  i našoj sugrađanki Ivani Brlić – Mažuranić.

Taj dan nije bilo nastave, ali to ne znači da nije bilo vreve u školi. Dapače, hodnicima, učionicama i u višenamjenskom prostoru naše škole mogli ste vidjeti glumce obučene u kostime od cvjetića i buntovnih tinejdžera do narodnih nošnji kao i mnoge učenike i njihove mentore koji su se predstavljali u literarnoj i novinarskoj kategoriji.

Uzbuđenje je raslo sve dok nije počela svirati himna – znak za početak programa.  Naši tamburaši su odsvirali slavonsko kolo, Antonio i Edita Kolovrat zadivili nas svojim glazbenim umijećem na gitari i violini, a zbor je otpjevao pjesmu u čast Ivani Brlić- Mažuranić.  Nakon govora naše ravnateljice Snježane Vinarić i zamjenika gradonačelnika Zorana Ivanovića, LiDraNo je proglašen otvorenim. Zadivljeni ljepotom programa naši gosti i dio povjerenstva uputili su se u učionice gdje su bile predstavljane školske novine, literarne i novinarske priče, radijska emisija, a dramske predstave gledali smo u glavnom prostoru.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova i školskih novina biraju se tri najbolja rada u našoj županiji.  U toj su se kategoriji istaknuli radovi naših novinara. Ovogodišnja urednica Magdalena Krajinović  je predstavila naše školske novine Meteor, a osmaš Domagoj Šarić svoj članak „Save Our Ship“. Radovi su predloženi za državnu razinu  koja će se u travnju ove godine održati u Primoštenu.

Barbara Kauzlarić, 6.c

« Ožujak 2024 »