Mladi mogu u Centar mladih

Autor: Ivan Baričević, 21. 3. 2013.

Nakon višegodišnjeg renoviranja i uređivanja Centar mladih danas je predan na upravljanje KKD "Ivana Brlić Mažuranić" i mladi ga mogu početi koristiti.

SLAVONSKI BROD - Danas je gradonačelnik Slavonskog Broda, Mirko Duspara, u pratnji svojih suradnika, javnosti pokazao novouređeni Centar mladih - spreman za korištenje. Na ocjene kako su radovi trajali predugo Duspara je rekao kako su radovi trajali onoliko koliko su to diktirali uvjeti i raspoloživa sredstva, ali zbog svega što se događalo oko Centra mladih, nije htio sudjelovati u svečanom otvorenju, već samo upoznati javnost s prostorima i činjenicom da je Centar mladih predan na upravljanje KKD Ivana Brlić Mažuranić.

Prostor za mlade i one koji se tako osjećaju

U prizemlju se nalazi velika dvorana od dvjesto kvadratnih metara, WC-i muški i ženski, te posebno prilagođeni WC za osobe s tjelesnim oštećenjima. Ove sanitarne čvorove koriste i gosti kafića koji posluje u objektu Centra mladih i koji je u statusu najma od privatne osobe, ali sastavni je dio Centra mladih. Kafić je iznajmljen na pet godina, a četiri tisuće kuna najamnine koju najmoprimac plaća namijenjeno je za pokrivanje režija prostora Centra mladih.

Na katu je mala dvorana, predviđena za održavanje radionica, seminara, manjih simpozija i slično, a površine je nešto veće od četrdeset kvadratnih metara. Uz nju se nalaze još jedan WC i kotlovnica te dva ureda s hodnikom i spremište. Ulaz u Centar mladih moguć je iz Mesićeve ulice ili kroz spomenuti kafić, iz Starčevićeve.

Korištenje Centra mladih uz ugovor

Hrvoje Špicer, ravnatelj KKD „Ivana Brlić Mažuranić" rekao je da nakon što, ovih dana, Upravno vijeće ove ustanove donose odluku o proširenju djelatnosti, sve asocijacije mladih, koje su zainteresirane za korištenje Centra mladih, moći će se javiti u Kazališno koncertnu dvoranu i potpisati ugovor.

Velika dvorana Centra mladih tehnički je priređena za odvijanje multimedijalnih, koncertno glazbenih i scenskih programa s tim da je predviđeno dodatno opremanje s kvalitetnim ozvučenjem i rasvjetom što će se rješavati u sklopu nabavke jedinstvenog gradskog ozvučenja dio kojeg bi trebao biti u ovoj dvorani.

Također će se ugraditi novo dizalo za kat kako bi i taj dio bio potpuno pristupačan svim budućim korisnicima.

Koncert već ove subote

Prvi program koji će bit održan u velikoj dvorani Centra mladih koncert je u spomen na Krešimira Blaževića, u subotu 23. ožujka u 20 sati, koji se odvija u sklopu 6. rock memorijala „Ostat ću mlad". Sastavi koji će se predstaviti tu večer su Indigo 7, Cirkus, Krokodili, Novi val, Moris, Swamp Joe, Just the 4 of US, Brodsky blues band, Čvrsti momci, Sing sing, Ludilo Mašina, Otpisani i Frekvencija.

Autor: Borislav Stipić

Izvor: http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/kultura/ostalo/mladi_mogu_u_centar_mladih/default.aspx#.UUrUoZajdVU

« Ožujak 2024 »