Na radionici „Da je majstor Mrkonja znao lijepo govoriti“

Autor: Marija Čalušić, 19. 4. 2013.

Eh, kako je samo veselje bilo kad nam je voditeljica novinarske družine rekla da smo mi, novinari pozvani na radionicu komunikacijskih vještina  "Da je majstor Mrkonja znao lijepo govoriti" 18. travnja 2013. Naše veselje je prije svega nastupilo zato što smo željeli ići na radionicu, a postalo je još i veće kada smo saznali da nećemo biti u školi prva tri sata jer je radionica trajala od 14.30 do 16 sati. Radionica je dio bogatog programa uz manifestaciju „U svijetu bajki Ivane Brlić – Mažuranić“. Do Gradske knjižnice Slavonski Brod koja je bila domaćin radionice vodila nas je naša urednica Magdalena Krajinović.

Na radionici smo prvo poslušali predavanje knjižničarke Sanje Vuleta o verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji. Također smo naučili nešto i o pristojnoj komunikaciji. Bilo je tu još puno tema,  no nama se najviše svidio onaj dio s igrama kao što je igra pantomime. Posebno nam se svidjela igra „ Od uha do uha“ gdje smo morali prepričavati priču jedno drugome pa je tako priča od dvadeset rečenica na kraju sadržavala samo dvije rečenice. Bila je tu još i igra „crtanja“ gdje su nas Iskra i Matej usmjeravali kako nacrtati lik koji je na kraju izgledao sasvim drukčije. Također smo se nasmijali smiješnim kratkim filmovima u kojima se prikazuju krivi načini komunikacije. Nakon „ teškoga rada“ okrijepili smo se uz zakusku te dobili poklone uz znak zahvalnosti što smo sudjelovali u radionici.

Kako smo imali još malo vremena jer smo se u školu trebali vratiti na 4. sat posjetili smo  novo igralište u Tvrđavi. Dovoljno je samo reći da smo nakon posjeta bili uspuhani od trčanja, zaprljani od skakanja s vrtuljka od kojeg smo dobili i vrtoglavicu. Neki su, pak, samo mirno sjedili i pričali te pjevali.

Barbara Kauzlarić, 6.c