Integriranom nastavom obilježili Dan Europe

Autor: Marija Čalušić, 14. 5. 2013.

U proteklih tjedan dana načuli smo da se u četvrtak 9. svibnja 2013.  ne mora nositi knjige na nastavu. Kao i većina mojih vršnjaka nisam imala pojma zašto ne moramo ponijeti knjige. Tek smo u srijedu dobili odgovor: 9. svibnja  je Dan Europe i obilježit ćemo ga integriranom nastavom. Dobili smo i malo promijenjen raspored. Jedva sam dočekala četvrtak!

Prvi sat smo imali vjeronauk. Pogledali smo prezentaciju o članicama, pa i samoj EU te je netko izjavio da Hrvatska ulazi u EU 1.svibnja 2013. U učionici je odjeknuo smijeh. Na hrvatskom smo se podijelili u skupine i posjetili učenike europskih škola, npr. u Engleskoj, Nizozemskoj, Španjolskoj… Bio je to jako zabavan sat. Sljedeća na rasporedu je bila priroda. Naučili smo štetne vrste koje su unesene na naše područje. Pod satom engleskog smo sastavljali zanimljive bilješke o Europskoj Uniji i njihovim tvorcima te o 28 država članica (zajedno s RH) razvrstavali po engleskom alfabetu i pridruživali im jezike koji se u njima koriste. Gdje se govori o Picassu, a da nije na likovnom? Na matematici, naravno! Učiteljica Prgomet pokazivala nam je umjetnike koji su razvili novi stil, a mi smo ga prozvali Modom geometrije. Zadnji sat su svi šestaši imali tjelesni. Dječaci su na turniru među sobom zaigrali nogomet, a djevojčice odbojku.

Bio je to zabavan dan za nas šestaše, a vjerujem da su i drugi uživali u danu bez zadaće i redovnih udžbenika.

Iskra Galzina, 6. b