Integrirani dan pod nazivom Zdrav život u šestim razredima

Autor: Ivan Baričević, 16. 3. 2009.

Hranimo se zdravo: sportom, knjigama, druženjem, smijehom...

Što predstavlja zdravi život? Na početku smo mislili da su to zdrava i pravilna prehrana te tjelovježba. Na kraju integriranog dana, shvatili smo da nismo u potpunosti bili u pravu.

Integrirani dan pod temom Zdravi život se održao 24.2.2009. u našoj školi. Bio je to jedan od zanimljivih nastavnih dana. Svaki sat ista tema, ali je ona bila predstavljena u duhu pojedinoga nastavnog predmeta.

Naš je razred, 6.c, započeo s matematikom. Što ima u matematici, a da se radi o zdravlju? Učiteljice Pajnić, to jesu bili zadatci o zdravlju, ali opet su to bili pravi matematički zadatci?! Slijedio je sat hrvatskoga jezika. Kao i uvijek sat smo počeli šalom i malim uvodom o doslovnom i prenesenom značenju. Dobili smo zadatak napraviti svoj grupni plakat o zdravom životu. Učiteljica Sučević je za svaku grupu priredila različite izreske iz novina, a mi smo ih morali složiti i povezati sa zdravim životom. Kada smo završili, učiteljica je s nama kratko komentirala plakate. Ipak, trud nije bilo uzaludan jer su najbolji radovi završili na izložbi u školskom holu. Na satu prirode smo morali nacrtati i opisati razne životinje i njihova staništa. Zabavno i poučno! Došao je na red i sat povijesti. Učiteljica Vinarić nam je pričala o prehrani u ranom vijeku i zadala nam je zadatak da sastavimo jelovnike za siromašne i bogate. Bilo je odlično! Potom smo imali njemački jezik. Dobili smo zadatak napraviti razrednu umnu mapu o aktivnostima i zdravom životu. Budući da smo bili nesložni, nismo uspjeli dovršiti umnu mapu i to je imalo posljedice. Radovi svih razreda bili su na panou, samo naš nije. Kraj integriranoga nastavnog dana se pretvorio u pravi primjer zdravoga života. Istrčali smo iz škole vičući i otišli se igrati!

Bio je to jaaako zanimljiv, neobičan i zabavan dan. Željeli bismo da svaki tjedan budu takva dva dana. Nadamo se da nećemo morati čekati 2012. godinu da se to opet dogodi.

Martina Jelavić i Mattea Rubil, 6.c

« Ožujak 2024 »