Održano drugo Vijeće učenika

Autor: Ivan Baričević, 17. 3. 2009.

Reda treba biti...

Budući da je sastavljen novi Kućni red škole, Vijeće učenika sazvala je 11. ožujka 2009.godine predsjednica Ivana Filipović iz 7. d razreda. Prisustovali su vijećnici, tj. predstavnici svakog razrednog odjela, ravnateljica Marija Katalinić, predsjednica Vijeća i pedagoginja Ivana Matić.

Prva točka dnevnog reda bila je vezana uz rezultate učenja i ponašanja na kraju prvog polugodišta. Evo nekih informacija vezanih za prvo polugodište koje smo saznali:
 Broj nastavnih dana – 79
 Broj radnih dana - 79
 Broj roditeljskih sastanaka – 79
 Razredna nastava – 5 negativnih ocjena
 Predmetna nastava – 66 negativinih ocjena
Kakav je prosjek vašeg razreda, čut ćete od svog predstavnika na satu razrednika.

Druga točka odnosila se na novi Kućni red škole. Neka od novih (a zapravo starih) pravila su:
 Roditelji ne smiju ulaziti u razred za vrijeme nastave
 Za vrijeme sata ne smiju se igrati igre na sreću ili kartati
 Radno vrijeme škole je 6:30 – 22:00 h
 Učenik mora biti pred školom najmanje 10 min. prije nego što nastava počne i mora izaći iz škole najkasnije 15 min. poslije svršetka nastave
 Ako učenik na nastavu zakasni manje od 15 min., može zamoliti nastavnika da ga pusti na sat
 Više od 3 kašnjena od 15 min. čine neopravdani sat
 Učenik mora ustati kad ga nastavnik prozove
 Učenik se ne smije kažnjavati udaljavanjem sa sata, već roditelji moraju doći po učenika koji je nediscipliniran
 Učenik ne smije nositi dnevnik u zbornicu
 Nastavnik mora s razredom u učionicu ući 5 min. prije početka sata
 Šminka, nepristojna odjeća (kratke hlače, kratke suknje, majice do pupka, majice bez rukava i slično) te obojena kosa nisu dopušteni
 Raspored dežuranja u maloj školi je:
  7:50 – 13 : 00
  13:00 – 18:00
  Raspored dežuranja u velikoj školi :
  7:50 – 13:15
  13:50 – 19:15

Na kraju nam je ravnateljica predstavila Natječaj Luka Ritz kojim se učenike potiče na nenasilje, pravednost i toleranciju te je pročitala rezultate ispita kojeg su pisali učenica četvrtoga i osmog razreda prošle godine. Iako su učenici naše županije u rezultatima vrednovanja obrazovnih postignuća zauzeli pretposljednje mjesto na ljestvici županija u Hrvatskoj, zapravo su rezultati naše škole iznad državnog prosjeka! Ta nas je vijest obradovala.
O terminu sljedećeg Vijeća učenika čut ćete od svoga razrednika.

Zrinka Alilović, 6.c