Aktualna nastava uz lokalne izbore

Autor: Ivan Baričević, 3. 6. 2009.

Kad bi se šestaši kandidirali na izborima

Što se krije iza kratica HDPI, HDB, HUZ, HZB i ŽPS ? Imena pet stranaka 6.a koje su se natjecale na našim razrednim predsjedničkim izborima 28. travnja 2009. pod satom hrvatskoga jezika.

Kandidati su se predstavili na vrlo maštovit, duhovit i energičan način. Nudili su prelagano školovanje (samo 4 dana škole!), obranu od dobro raspoloženih susjeda, put u EU pjevajući, puno bazena, više igrališta, WC-e bez zmija… Isticali su vrline i mane svojih kandidata (skupi sat na ruci, bisernu ogrlicu), neki osmislili himnu stranke. Jedan potencijalni ministar zdravstva razbacivao se flomasterima koji su zamijenili lijekove obećavajući besplatan i andol, i lupocet…

Neki od slogana na plakatima bili su: Hrvatska može bolje, Idemo ukrivo… Zanimljivo je to što je bilo više muških predstavnika nego ženskih, što je vrlo često i kad se odrasli igraju političkih igara. Svi su učenici gledali predstavljanja stranačkih kandidata sa zanimanjem i smijehom (iako su im bili protivnici) te ih obasuli pitanjima nakon predstavljanja. Kako kasnimo s objavom izvješća (uči se, predzadnji je tjedan nastave), načuli smo da ni 6.c, koji je predstavljanje kandidata imao 1. lipnja, nije nedostajalo ideja. Neka fotografije kažu što nismo zapisali.

Mihovil Ilakovac i Andrija Sentić, 6.a