Olimpijski dan obilježen integriranom nastavom na Poloju

Autor: Ivan Baričević, 15. 9. 2009.

Vrijeme leti kad se zabavljaš

Već od samog jutra bili smo uzbuđeni jer idemo na izlet već tijekom prvoga tjedna nastave. Povodom Olimpijskoga dana 10. rujna 2009. pješačili smo od škole pa sve do Poloja. Presretni što se naše već pomalo umorne noge imaju gdje odmoriti, odmah smo potražili mjesto gdje smo boravili do povratka kući. Nakon obilnog doručka imali smo sat razrednika u obliku parlaonice pod temom: Kad imaš cilj, naći ćeš i put do njega?! Raspravljali smo o (ne)uspjehu hrvatskih sportaša te našim životnim ciljevima.

Poslije sata razrednika imali smo malo slobodnog vremena za igru i trčanje, a onda su počele štafetne igre. Prvo su se utrkivali timovi 7. i 8. razreda u sljedećim igrama: trčanju s lopticom u žlici; hodanju poput pingvina, patki, mravi, rakova; u igri na tri noge; zatim u igri košarice (kada dvoje nosi jednu osobu na rukama) te u jednoj igri u kojoj su korišteni baloni. Prvi dio vodila je učiteljica Marija Sučević uz hostese iz 7.a Martinu Filipović i Zrinku Riđan te učitelje Blaža Šokčevića i Ivana Baričevića. U drugom dijelu su učiteljica Sučević i učitelj Šokčević zamijenili uloge. Razrednici, ravnateljica i ostali nastavnici poslužili su kao cilj oko kojega se utrkivalo tijekom natjecanja. Najspretniji i najbrži su bili: 7.e (u kategoriji 7. i 8. razreda) i 6.d (u kategoriji 5. i 6. razreda). Budući da ja idem u 7.e, slavila sam i veselila se pobijedi zajedno s mojim prijateljima.

Preostala dva sata do povratka kući iskoristili smo za već tradicionalno polijevanje vodom. Treba li reći da je bilo mokrih, ali i da smo se luuudo zabavili. Pred polazak kući, nabrzinu sam anketirala svoje vršnjake kako im je bilo i svi su rekli: odlično!!!! Jedno je sigurno: vrijeme leti kad se zabavljaš!!!

Romana Ele, 7.e