Suradnja izvan škole

mah  METEOROLOŠKA POSTAJA "BROD"
Meteorološka Globe grupa povremeno posjećuje Meteorološku postaju BROD. Tu se upoznajemo s radom meteorologa, uspoređujemo naše instrumente sa instrumentima na kojima rade profesionalci, a meteorolozi nas pouče i  mjerenjima koja mi još ne radimo.

smiley    HRVATSKE VODE
Povremeno posjećujemo i Hrvatske vode gdje uspoređujemo naše podatke sa službenim podacima.

enlightened  HRVATSKE ŠUME

Veliku suradnju imamo imamo s Hrvatskim šumama.

Uz pomoć djelatnika Hrvatskih šuma smo odabrali i obilježili biološku postaju, odabrali i obilježili stabla, a svake godine kada vršimo naša mjerenja šumari nam pomažu da uredimo i počistimo postaju.

laugh   DHMZ

Za potrebe projekta koristili smo i službene podatke koje smo dobili od DHMZ, a koji su upotpunili naše prikupljene podatke

smiley  ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Stalnu suradnju imamo sa Zajednicom tehničke kulture.

Povodom XIV. dana Zajednica tehničke kulture je organizirala izložbu "Uključi se - budi kreativan". Cilj izložbe je građanima grada prezentirati aktivnosti udruga ZTK, ekološke aktivnosti i Globe program.
Globe škole su plakatima predstavile svoje Globe aktivnosti

O tome je pisano i u lokalnom listu Posavska Hrvatska

Povodom Dana Zajednice tehničke kulture u prostorima Zajednice tehničke kulture je održana zajednička radionica Globovaca Gimnazije Matija Mesić, OŠ "Hugo Badalić", OŠ "Dragutin Tadijanović" i naše škole.

laugh  BRODSKA EKOLOŠKA UDRUGA   BEUZ

Povodom Dana voda 22. travnja  Brodska ekološka udruga BEUZ  je organizirala nekoliko predavanja.

Učenici i nastavnici naše škole su aktivno sudjelovali u programu, tj. dvije teme su bile naši projekti, vezani za ekologiju: "Primjena solarne energije" i "Voda je specifičan medij" u kojum smo za izradu projekta koristili hidrološke podatke s naše Globe postaje.

Projektom  "Voda je specifičan medij" predstavili smo Globe aktivnosti naše škole vezane za vodu.

Analizirajući Savu, došli smo smo sljedećih zaključaka:

• Zahvaljujući dosadašnjim mjerenjima došli smo do zaključka da je rijeka Sava još uvijek pogodno stanište za vodene biljke i životinje.
  • Alkalitet Save je dovoljan da održi pH vrijednost neutralnu do blago kiselu, što znači da ima više NH4+ nego NH3 koji nije otrovan za ribe.
  • Koncentracija dušika je ispod 1mg/l što znači da  je Sava pogodno staništa za razvoj vodenog bilja.
  • Razvoj biljnih i životinjskih vrsta također pogoduje i koncentracija O2 koja se tijekom godine ne mijenja.