Suradnja s drugim školama

smileySuradnja s učenicima GIMNAZIJE "MATIJA MESIĆ" i učenicima pet škola iz Nizozemske, Latvije, Italije, Mađarske i Njemačke

Gimnazija "Matija Mesić" je u okviru Comenius multilaterarnog školskog partnerstva i Svjetske učeničke kampanje istraživanja klime u Globe programu, od 19. do 25. studenog bila domaćin prvom susretu pet škola iz Nizozemske, Italije, Latvije, Njemačke i Mađarske.

Naša škola je imala čast da jedan dan bude domaćin gimnazijalcima i njihovim gostima.

U školskom dvorištu smo prezentirali neka od naših meteoroloških Globe mjerenja (mjerili smo temperature zraka, tla, procjenjvali oblačnost...), a zatim smo u informatičkoj učionici putem naše školske web stranice pokazali sve aktivnosti naših učenika vezane za Globe program.

smileySuradnja s gradskim Globe školama u radionicama povodom Dana zajednice tehničke kulture

U sklopu radionica održan je i mali kviz znanja o oblacima (iz GLOBE protokola) i Marija je bila jedna od najuspješnijih!

smiley Svjetski  Dan voda 2011.

Svjetski Dan voda smo već po tradicji obilježili s ostalim Globe školama, ovaj puta  u OŠ "Hugo Badalić", sudjelujući u radionicama koje su nam pripremili učenici brodske Gimnazije

smiley Prošle godine smo za državnu Globe smotru pripremili zajednički  PROJEKT sa OŠ "Đuro Pilar" Slavonski Brod

"Kemijska analiza vode prirodnog i umjetnog vodotoka"

Projekt smo uspješno prezentirali na državnom natjecanju

Otkrili smo da hidrološka mjerenja susjedna škola radi na stajaćoj vodi, a mi na tekućici, pa smo došli na ideju da bi bilo korisno usporediti ove podatke, budući da i jedni i drugi imamo potpuni kontinuitet u mjerenjima.

Cilj nam je bio utvrditi kolike su hidrološke vrijednosti prema GLOBE protokolima na  prirodnom vodotoku rijeci Savi i umjetnom vodotoku Lateralnom kanalu, tj. na kojem vodotoku su hidrološke vrijednosti više odnosno niže po Globe protokolima.

Zaključili smo da je umjetnom vodotoku vrijednosti nitrata, nitrita, alkalitet  veći nego na Savi, a količina otopljenog kisika , vidljivost i konduktivitet manja nego na Savi.

smiley Suradnja sa OŠ Ivan Mažuranić iz Sibinja pri izradi zajedničkog Globe projekta (2010. godine)

Druženje tijekom Globe natjecanja i razmjena iskustava u Globe aktivnostima nas je potaknulo na još veću suradnju s drugim školama, tako da smo prošle godine radili zajednički projekt za državni Globe susret sa OŠ "Ivan Mažuranić" iz Sibinja,

Naziv projekta: Temperaturne razlike između Slavonskog Broda i Sibinja

smiley Svjetski DAN VODA, 22.ožujak 2010. godine

Dan voda smo obilježili s učenicima i profesorima Gimnazije "Matija Mesić", OŠ Hugo Badalić i OŠ Đuro Pilar na gradskom korzu prigodnim porukama na "kapljicama" vode. Ovogodišnja tema Svjetskog dana voda je "Čista voda za zdravi svijet".

smiley Suradnja sa ostalim GLOBE školama u Zajednici tehničke kulture na XIV. DANIMA TEHNIČKE KULTURE

Povodom Dana Zajednice tehničke kulture u prostorima Zajednice tehničke kulture je održana zajednička radionica Globovaca Gimnazije Matija Mesić, OŠ "Hugo Badalić", OŠ "Dragutin Tadijanović" i naše škole.