Dan otvorenih vrata povodom šezdesete obljetnice škole

Autor: Ivan Baričević, 29. 11. 2009.

Vrijeme je velik učitelj

Prije šezdeset godina, 20. rujna 1949.,  godine svečano je otvorena Druga sedmoljetka, tzv. Ženska škola. Tek kasnije će se djevojčicama priključiti i dječaci. Zbog povijesnih okolnosti mijenjala je ime u OŠ „Nada Božić“, a od školske godine 1991./1992. se zove OŠ Antuna Mihanovića.

Po prvi puta smo na drukčiji način otvorili jedni drugima vrata na razini cijele škole i povezali se po interesnim skupinama. Dan otvorenih vrata pod geslom Vrijeme je velik učitelj održao se u petak, 20. 11. 2009. Prvo su se održavale radionice u trajanju od dva sata tijekom kojih smo otkrivali zašto je vrijeme velik učitelj. Dio skupina svoje je rezultate postavilo na izložbi u ulaznom prostoru i blagovaonici škole, a drugi dio se predstavio na prezentaciji na koju su bili pozvani roditelji, bake, djedovi, braća, sestre, prijatelji... Tijekom toga dana anketirali smo učenike i doista su svi znali kojim povodom se organizirala takva nastava. Kakvi su bili njihovi dojmovi, čitajte u nastavku:

*Ovo je odlično.Trebalo bi biti ovakve nastave češće. Sviđa mi se, zato što smo svi zajedno i upoznajemo nove prijatelje.

*Jako je zanimljivo i poučno.

*Naučit ćemo nešto novo i to detaljnije jer se ima više vremena da se obradi neka tema.

*Kud su nastavnici to tek sada počeli raditi kad smo 7. razred?!

*Volio bih da svaki dan bude ovako, zato što je zabavno.

*Sviđa mi se. Nema nastave, ne trebamo ništa učiti.

*Mislim da je to dosta zabavno, zato što svatko od nas može pronaći nešto za sebe, izabrati ono što mu se sviđa.

*Danas je odlično u školi. Treba biti dana otvorenih vrata više puta godišnje jer je zabavno i jer možemo odabrati predmete koje volimo.

*Ne moraju uvijek biti samo uobičajena nastava i testovi.Ovako je bolje kad smo raspoređeni  po skupinama, a ne svojim razredima. Premda volim svoj razred.

*Zanimljivo mi je što ljudi dolaze gledati naš način rada.

*Svim učenicima se Dan otovrenih vrata jako sviđa. Svatko ima nešto za raditi jer svatko voli neki predmet.

*Kad bi svaki dan bio ovakav!

*Meni je bilo odlično, jedino što mi je onaj čiča dao mikrofon koji krči. (učenica 3. razreda)

*Ovakva nastava je dobra zbog društva i zbog toga što radimo neke stvari koje ne radimo na redovitoj nastavi.

*Odlično je. Svatko se može uključiti u grupu u koju želi, više se družimo, više je smijeha i zabave, nego na redovitoj nastavi.

Pripremila: Helena Junačko, 7.e

SLIKE