Državno natjecanje "Eko kviz "LIJEPA NAŠA"

Autor: Jadranka Horvat, 26. 3. 2010.

Državno natjecanje „ Eko kviz lijepa naša“ 2010.

Državno natjecanje u Eko Kvizu održano je od 12 do 14.03.2010 u Puli. Naša školska ekipa je dospjela na državno natjecanje zato što je već drugu godinu osvojila prvo mjesto na županijskome natjecanju koje se održalo 12. veljače 2010. u Okučanima. Ekipa se sastoji od po jednog učenika petog, šestog, sedmog i osmog razreda. Našu ekipu su činili Gabrijela Klobučar- 5.razred, Ines Ivančić- 6. razred, Florijan Galić- 7. razred  i ja- Toni Kajmić iz 8. razreda. Državno natjecanje je trajalo tri dana.

DAN 1:

U jutro oko 7 sati smo se okupili ispred škole i krenuli automobilima prema „ Getro-u“ – tamo nas je čekao autobus. U autobusu je bilo mnogo učenika iz drugih škola. Putovanje je trajalo oko 7 sati ali nam je to vrijeme jako brzo prošlo.  Nije nam bilo dosadno zato što smo cijelim putem pričali i zabavljali se. Kada smo napokon, sa silnom radošću stigli u sunčanu Pulu, smjestili smo se u svoje sobe u hotelu „Palma“ . Nakon što smo se smjestili otišli smo na ručak. Zatim je bilo vrijeme za održavanje prvoga dijela natjecanja- Power Point prezentaciju koju smo napravili još prije. Florijan je predstavljao našu prezentaciju pred državnim povjerenstvom. Naša prezentacija je bila u vezi sa sunčanim kolektorima, njihovim koristima i nedostatcima. Dok je Florijan predstavljao prezentaciju mi smo se družili uz televiziju. Kada se Florijan vratio rekao je da je sve bilo uredu . Večerali smo te otišli u svoje sobe. Oko 11 sati su nam cure iz ekipe pokucale na vrata i javile nam da su objavljeni rezultati iz prezentacije. Sakupili smo odličnih 25/30 bodova. Bili smo veoma zadovoljni. Slijedio je odlazak na spavanje.

DAN 2 :

Nakon buđenja otišli smo na doručak i nakon 30 minuta odmora slijedio je pismeni dio natjecanja. Uputili smo se u kongresnu dvoranu hotela i pisanje testa je počelo. Test piše svaki  učenik pojedinačno. Pitanja su bila dosta teška ali to i nije bio toliki problem. Nakon što smo završili sa pisanjem, otišli smo u obilazak Pule. Meni je osobno najviše oduševio amfiteatar u Puli kojeg nisam mogao prestati gledati. Nakon razgledavanja, otišli smo na svečani ručak. Nakon ručka bili su objavljeni brojevi bodova. Bili smo  DEVETI!!! Bili smo zadovoljni sa postignutim rezultatom. Nažalost, samo je prvih 5 škola išlo i na usmeni dio natjecanja. Za to vrijeme mi smo obišli Pulski Aqarium koji nas je oduševio . Uslijedila je večera i odlazak na spavanje.

DAN 3 : nakon doručka i preuzimanja lunch paketa napustili smo hotel i sjeli u autobus koji je vodio u naš Slavonski Brod. Nakon duže vožnje napokon smo stigli. Sveukupni dojam mi je nezaboravan i svakako bi želio ponovo sudjelovati u ovakvome kvizu. Stekao sam mnoge nove dojmove ali i prijateljstva i ova 3 dana sigurno neću zaboraviti. Nadam se da ću opet , u srednjoj školi, sudjelovati u ovome kvizu!

Toni Kajmić 8.d