Papir skupljamo i u Daruvaru se kupamo

Autor: Marija Čalušić, 28. 9. 2011.

Svake se godine u našoj školi provede jesenska i proljetna akcija skupljanja staroga papira. Kada skupljamo papir, svi imamo na umu kako tada pomažemo očuvanju prirode jer se tako umanjuje broj odrezanih stabala. No, to nije jedini razlog akcija. Novcem koji se prikupi „prodajom“ staroga papira pomogne se siromašnijim učenicima naše škole koji ne bi mogli ići na ekskurziju. Tako činimo dobro djelo. I to još uvijek nije sve!

U nekim razredima u akciju se uključe svi počevši od mama i tata do susjeda s gornjeg kata. Tada se družimo i dobro zabavljamo. Najbolje se ipak zabave oni koje se proglasi pobjednicima. Nakon obje akcije zbrajaju se grami, dekagrami, kilogrami i tone skupljenog papira. Prva tri razreda idu na izlet!

Ove godine pobjednici su bili 4.c, na drugom mjestu moj 5.c. i na trećem mjestu 5.b. Nagrada nam je bila jednodnevni izlet 10. rujna 2011. u Aqua Balissae – Termalni vodeni park u Daruvaru. Tek počela nastava, a mi već na kupanjac. Ronili smo, skakali, plivali, sunčali se i najzabavnije - spuštali smo se niz spiralni zatvoreni tobogan i onaj vanjski valoviti tobogan. I to - i učenici i učiteljice! Dan pun smijeha, vriske i cike potaknuo nas je na obećanje da ćemo opet skupiti najviše starog papira kako bi nas pobjeda vratila u vodeni daruvarski park.

Barbara Kauzlarić, 5.c.