Kako je dječak zavolio knjige

Autor: Ivan Baričević, 23. 12. 2012.

19. prosinca 2012. godine u našoj školi studenti druge godine Učiteljskog fakulteta u Slavonskom Brodu izveli su igrokaz "Kako je dječak zavolio knjige".

Igrokaz su studenti sami osmislili uz budno oko profesorice dr.sc. Jasne Ažman. Učenici razredne nastave s oduševljenjem su gledali oživljene likove iz svojih lektira: Ivicu i Maricu, Malika Tintilinića,  Petra Pana, Dorothy, Pinokia, Malu Sirenu, Robina Hooda, Crvenkapicu, Snjeguljicu i Hlapića. Brat Ivica i sestra Marica nalaze se u knjižnici, Ivica ne voli knjige i čitanje. Marica ga uspijeva nagovoriti da posluša priču i promijeni mišljenje. Nakon igrokaza koji je nekoliko puta bio nagrađen spontanim dječjim pljeskom studenti su pripremili nagradni kviz u kojemu nije bilo gubitnika i svi učenici koji su sudjelovali u kvizu nagrađeni su simboličnim poklonima. Niti ostali nisu ostali uskraćeni, studenti su svim učenicima podijelili bombone i obilježavače koje su izradili sami na kreativnoj grupi. Uz pjesmu zbora koji je cijeli igrokaz popratio prigodnim božićnim pjesmama, sve se završilo zajedničkim pjevanjem i plesom pjesme Zvončići, zvončići! Iskreno se nadamo da će i "Ivice" u našoj školi zavoliti knjige i čitanje uz ovakva lijepa i poučna druženja!